Żaluzje pionowe - Verticale
 

Sprawdzają się zarówno w biurach jak i w mieszkaniach i domach. To produkt prosty w montażu i obsłudze. Ogromna gama kolorów oraz kolekcji pozwala podzielić verticale na dekoracyjne, niepalne, tkaniny typu sercem, żaluzje PCV dla służby zdrowia oraz zdobywające obecnie coraz większą popularność typu STRING. To zupełnie inna jakość i zupełna nowość. Każdy lamel zbudowany jest jakby z oddzielnych nitek tworzących powierzchnię typową o szerokości 127mm. Jeżeli dodamy, że występują w ogromnej ilości kolorów i odcieni to jest to ciekawa propozycja nie tylko barwy lecz przede wszystkim nowej, innej i ciekawej formy zaistnienia produktu. Verticale dobrze chronią przed nadmiarem promieni słonecznych, wścibskim okiem podglądacza a jednocześnie podnoszą walory estetyczne pomieszczeń w których są zamontowane. Funkcjonalność żaluzji pionowych jest bardzo duża, a to za sprawą możliwości, typu rozsuwania i zsuwania lameli w ślad za potrzebami i oczekiwaniami klienta.
 
Typy rozsuwania:

 
Standardowa szerokość lameli żaluzji to 127mm. W ramach potrzeb klienta realizujemy żaluzje w oparciu o lamele 89mm. Bardzo istotną sprawą jest sposób sterowania verticali. Najczęściej klienci wybierają sterowanie ręczne. Jest łatwe w obsłudze i nie ma wpływu na zwyżkę ceny produktu.
 
Jednak z uwagi na montaż w instytucjach, szkołach wyższych, firmach gdzie verticale zakładane są w salach konferencyjnych, wykładowych, zachodzi potrzeba sterowania elektrycznego. Tutaj żaluzje wykonywane są w standardzie przeciwsłonecznym i zaciemniającym. Silniki elektryczne napędzające verticale posiadają funkcję rozsuwania, zsuwania oraz obrotu lameli. Oferujemy żaluzje pionowe ze sterowaniem elektrycznym na napięcie robocze 24V oraz 230V.
 
Pranie żaluzji pionowych metodą ultradźwiękową
 
Dzięki nowoczesnemu urządzeniu możemy wyczyścić błyskawicznie, solidnie i cicho każdy rodzaj żaluzji bez względu na intensywność zabrudzenia. Czyszczenie żaluzji za pomocą ultradźwięków jest procesem odbywającym się w urządzeniu zasilanym generatorem ultradźwiękowym. Dzięki niemu ultradźwięki wytwarzają drobne bąbelki, które przenikają przez materiał żaluzji, usuwając w ten sposób brud bezdotykowo. Niskie ultradźwięki wytwarzają w cieczy zjawisko tzw. kwitacji, czyli tworzenia się pęcherzyków napełnionych parą nasyconą lub rozpuszczonymi w cieczy gazami. Pęcherzyki (bąbelki) kwitacyjne w cieczy mają pewien czas „życia”, po upływie którego następuję ich implozja (przeciwieństwo eksplozji) wytwarzając bardzo silną falę głosową. Ta fala zwana falą uderzeniową ma bardzo silne działanie, rozrywa długie cząsteczki i depolimeryzuje zawiesiny substancji spolimeryzowanych oraz rozpyla przeszkody z ciała stałego umieszczone na drodze jej rozchodzenia się, jednocześnie oczyszczając przedmioty twarde z miękkiej powłoki. Proces ten przechodzi dwustopniowy cykl czyszczenia. Dzięki pierwszemu z nich, przy użyciu odpowiednio dobranych i specjalnie przeznaczonych do czyszczenia żaluzji środków chemicznych, usuwany jest brud i wszystkie naturalnie powstałe zanieczyszczenia.
 
Kolejny krok to cykl płukania, który muszą przejść wszystkie czyszczone żaluzje. W wyniku tego procesu żaluzje zostają zabezpieczone środkiem antystatycznym, który zapobiega elektryzowaniu się lameli podczas użytkowania oraz nadmiernemu gromadzeniu się kurzu. Ponadto, co jest niezwykle ważne środek ten zapobiega pojawianiu się w procesie schnięcia wodnych plam.

Strona główna  |  Firma  |  Produkty  |  Kontakt

© 2010 Mer Asert. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: hajime studio